vítejte

Srpen 2006

10 kroků ke krásným zdravým nehtům

27. srpna 2006 v 11:48 | staceyk |  pro holky- nehty
1. Naslouchejte své manikérce.
Pečlivě dodržujte rady manikérky, které vám uděluje pro domácí péči o ruce a nehty. Pokud máte slabé, křehké nehty a manikérka vám doporučí používat doma zpevňovač nehtů, poslechněte ji. Pokud trpíte zvrásněnými nehty a ona vám poradí používat přípravek na vyplnění rýh, investujte do něj!

2. Ošetřujte své nehty pečlivě.
Noste rukavice pokaždé, když jdete s vervou provádět zahradnické práce nebo se chystáte dlouho máčet ruce ve vodě. Nepoužívejte nehty jako pracovní nástroj. I když právě kempujete v polních podmínkách, vaše nehty nejsou otvírákem na limonádu!

3. Natírejte nehty "top coatem", aby lak déle vydržel.
Odprýskaný lak na nehty - to je chronický problém všech klientek docházejících do nehtových studií. Vyřešte jej jednou provždy tím, že na nehty nanesete "top coat" dvacet čtyři hodin po absolvované manikúře. Tím zdvojnásobíte trvanlivost manikúry, udržíte nehty krásně lesklé a ve skvělé kondici.

4. Vyspravte roztřepené nehty.
Takže… už jste aplikovala "top coat", ale vaše nehty se na volném kraji stále třepí. Co s tím můžete udělat? Špičku prstu smočte v odlakovači na nehty a naneste na kritické místo, jemně po něm přejeďte. Obnovte nátěr laku a "top coatu".

5. Udržujte pokožku rukou dobře hydratovanou.
Je důležité, aby vaše nehty vypadaly stále báječně, ale stejně důležité je, aby byly ve formě celé ruce. Každý den je proto natírejte krémem nebo mlékem, pokožka zůstane hydratovaná a vláčná. Pokud často vyrážíte ven, dbejte na to, aby měl krém minimálně SPF 15.

6. Nezapomínejte na kutikulu.
Používejte na ni olej na kůžičku a starejte se o ni přepečlivě. Což znamená… udržujte ji vyživenou a hydratovanou, to vám pomůže od nevábných záděr a suché popraskané kůže. Něžně odstraňte kutikulu kouskem flanelu nebo bříškem prstu. Vystříhejte se toho, abyste k tomu použila ostrý volný okraj nehtů.

7. Pilujte s péčí.
Co můžete udělat s hrbolatým nebo poničeným nehtem? Opatrně vady pilováním odstraňte. Vždycky používejte jemný pilník, s hrubostí 240 - 400, a poté s ním něžně pilujte v jednom směru. Nikdy nepohybujte s pilníkem ze strany na stranu, což bývá příčinou jejich špatného stavu - třepení a lámání. Vaše manikérka vás také může vybavit sadou přípravků na domácí opravy.

8. Nechte to na své manikérce.
Jemně se štěpící nebo hrbolaté nehty mohou být jednoduše odstraněny jemným zpilováním nehtu. Ale pokud vás trápí závažnější problém, jakým je kupříkladu prasklý nehet, nesnažte se ho zachraňovat sama. Zavolejte své manikérce a objednejte se u ní, aby jej dala do pořádku.

9. Pokud jste nemocná, nikam nespěchejte.
Máte-li přenosnou chorobu na kůži nebo nehtech, vyčkejte s objednáním u manikérky, než se nemoci zbavíte. Pokud symptomy déle přetrvávají, objednejte se k dermatologovi.

10. Ať víte, co máte.
Alergické reakce na nehtové přípravky nebývají obvyklé, ale je důležité přesvědčit se, že žádnou netrpíte. Alergickou reakci poznáte zarudnutím pokožky, drobnými pupínky nebo svěděním. Můžete ji pozorovat i jako podráždění v okolí očí nebo úst. Zavolejte své manikérce v případě, že jakoukoli reakci na nehtové přípravky objevíte.

(tento článek byl uveřejněn se svolením BEAUTY SALON)

Jak "žít" s umělými nehty?

27. srpna 2006 v 11:47 | staceyk |  pro holky- nehty
V žádném případě si nesmíte myslet, že umělým zpevněním nebo prodloužením přírodních nehtů Vaše problémy s nimi končí!

Prvních pár hodin po modeláži, někdy i celý den budete mít pocit, že jsou vaše nehty těžší nebo budete mít necitlivé prsty a nehty. Při Vaší první návštěvě nehtového studia doporučujeme tzv. "přirozenou délku nehtů" - odpovídá přibližně 3-4 mm délky volného okraje - špičky nehtů, zaručuje delší trvanlivost a spokojenost se službou za kterou zaplatíte.

Materiál, který se nanáší na vlastní nehet je vysoce kvalitní, neagresivní umělá hmota. V žádném případě se žádná její složka neuvolňuje do lidského organismu, je šetrná vůči nehtům. Předpokládáme, že i Vy víte, že umělá hmota se dá neopatrným zacházením poškodit. V našem případě - zlomit.

Nedělejte věci zbrkle, Vaše pohyby rukou by měly být elegantní !

Proto dávejte především pozor:

- při velkém úklidu použijte gumové rukavice s bavl. vložkou, např. na mytí okenních rámů

- při razantním ždímání hadru na podlahu, nebo prádla

- na intenzivní tlak na některé nehty opět při úklidu

- naučte se brát veškeré věci plochou prstů (bříšky) a ne špičkami nehtů

- při otevírání a zavírání šuplíků, skříní a dveří, využijte klouby prstů

- při použití kalkulačky - si pomáhejte opět tužkou, nebo klouby prstů

- při vyndavání předmětů z kapes úzkých sukní a kalhot - svléknout a vysypat

- na používání nehtů při obouvání ! - použijte obouvátko, na to bylo vynalezeno

- při stlaní na převlékání ložního prádla a zasunování jej za matrace - použijte např. pravítko

- u auta na: otevírání dveří, tankování, prudké otáčení volantu, upravování sedadel, otevírání kapoty vozu, údržby auta, odstraňování námrazy, na těžko dostupné předměty v nebezpečných skulinkách, si pomáhejte pevnějšími nástroji,

- předáváme Vám letité zkušenosti žen, které nehtovou modeláž vyzkoušely již před Vámi. Nebuďte smutné, když si na některou naši radu nevzpomenete včas a budete muset přijít na opravu. Naše práce odpovídá požadavkům kladeným ve světě nail-designu na maximální při sbírání drobných mincí, předmětů, otevírání řetízků, uzávěry náušnic - najděte si jiný systém (či přítele)

- při splachování veřejných toalet, kde chybí klobouček splachovadla, použijte např. rtěnku

- na mráz v zimním období - noste dostatečně teplé rukavice, hlavně aby byly dostatečně ochráněny Vaše nehty, bez rukavic hmota namrzá a stává se tak křehčí!

- POZOR v sauně mohou nehty pálit, rychle se zahřejí na teplotu v místnosti

Před náročnějšími úkony se raději poraďte s Vaší manikérkou nebo nehtovým designerem na zkrácení délky nehtů, pomůže i několik mm (popř. si zakupte pilník) než se objednávat na zbytečné opravy.

Nezapomeňte, že nehty neustále rostou, proto se včas objednejte na doplnění po době, kterou Vám doporučí Vaše manikérka.

Všechna tato upozornění = trvanlivost Vámi zaplacené služby.


Revoluce ve zdobení nehtů

27. srpna 2006 v 11:33 | staceyk |  pro holky- nehty
ImagiNail Corporation, nacházející se v oblasti Florida Tampa Bay, vyvinula, vyrábí a nabízí po celém světe NailJet Pro, revoluční novinku, která rychle, čistě a přesně aplikuje na přírodní nebo umělé nehty tisíce barev a prakticky jakýkoliv design, který si umíte představit. Systém ImagiNail se skládá z přístroje NailJet Pro, úplné soupravy vrstev na nehty speciálně určených pro tento proces a stále se rozrůstající palety obrázků na nehty.
Koncepce používání technologie inkoustových tiskáren na zdobení nehtů byla vyvinuta v druhé polovině 90. let třemi samostatnými skupinami na Floridě, v Ohiu a v Japonsku. Skupina na Floridě zkoumala metody sebevyjádření a soustředila se více na využití technologie inkoustových tiskáren na zdobení nehtů místo na tetování. Vedoucí skupiny v Ohiu se začal zajímat o zdobení nehtů, když sledoval nanášení obrázku Mickey Mouse na nehty své dcery. Japonská skupina se soustředila na vývoj kiosku na zdobení nehtů v zábavních centrech. Přístroj na zdobení nehtů se zdál slibný a všichni podali návrhy patentu. Brzy se ukázalo, že o tento produkt je zájem na trhu a ImagiNail se narodil v únoru 2001. NailJet Pro byl vyvíjen a zdokonalován 2 a půl roku a prodej začal v srpnu 2003.

Jak tato metoda funguje:
Krok 1

Nehtová designerka nanese na nehty speciální vrstvy, pro přípravu nehtů na zdobení.
Krok 2

Vzorek či obrázek na nehet se vyberete několikerým kliknutím myší. Pak vložíte ruku do přístroje NailJet Pro. Programové zabezpečení počítače
automaticky rozpozná velikost a tvar nehtů. Na obrazovce se ukáží nehty v té podobě, jak budou vypadat po nanesení obrázků. Po stisknutí tlačítka "Start" se vzorky na vaše nehty otisknou.
Krok 3

Po ukončení dekorace nehtu nanese nehtová designerka nadlak, aby byl obrázek chráněn a ještě více se leskl.

Jak zvnikají akrylové nehty?

27. srpna 2006 v 11:30 | staceyk |  pro holky- nehty
AKRYLOVÉ NEHTY
Krok po kroku Vám ukážeme postup u akrylové techniky. Půjde o francouzskou modeláž s použitím šablonky. Právě použití šablonky je v našich končinách málo využívané, rozšířenější metodou je použití tipu (viz. článek GELOVE NEHTY), ale nebude zde opakovat začátek z minulého článku.


... po upevnění šablonky (tipu), začne nehtová designerka nanášet bílý akryl na vytvarování špičky.


... bílá špička je vytvarována do ladného oblouku.


... po zatvrdnutí vytvarované bílé špičky, začne nehtová designerka nanášet na nehtové lůžko čirý akryl.


... čirá vrstva je přetáhnuta i na bílou špičku.


... pilování pro správný tvar.


... u "klasické akrylové modeláže" by zde přišel konec.


... ale my Vám ukážeme malou novinku. Nehtová designerka nanese na akryl slabou vrstvičku třpytkatého gelu.


... po zatvrdnutí gelu v UV lampě zde máme výsledek.


... detail.

Jak vznikají gelové nehty?

27. srpna 2006 v 11:19 | staceyk |  pro holky- nehty
GELOVÉ NEHTY
Krok po kroku Vám ukážeme postup při gelové technice. Půjde o francouzskou modeláž s použitím bílého gelu.


... přírodní nehet je krátce zastříhnutý, jeho plocha se zdrsní pilníkem.


... na každý nehet se dle jeho velikosti vybere umělý tip.


... do spodní části tipu příjde lepidlo.


... nalepený tip v celé své velikosti.


... gilotinou provedeme zkrácení nehtu na žádanou velikost.


... nalepený tip - boční pohled.


... ke hlavnímu slovu přichází pilník.


... na takto upravený nehet přichází první fáze gelu (v tomto případě čirého).


... k vytvrdnutí 1. vrstvy gelu dochází v UV lampě.

... po vytvrdnutí podkladové fáze gelu přichází na řadu špička vymodelovaná bílým gelem. Opět se materiál nechá vytvrdit v UV lampě.


... další vrstva čirého gelu a vytvarování ladného tvaru.


... poslední vrstva třpytkatého gelu a opět vytvrdit do UV lampy.


... a je tu výsledek, bílé špičky pokryté třpytkatým gelem.

Umělé nehty

27. srpna 2006 v 11:11 | staceyk |  pro holky- nehty
Umělé nehty- francouzská manikura.
Tohle jsou gelové umělé nehty s francouzskou modeláží a přetřené stříbrným lakem.

S Club 7

27. srpna 2006 v 10:58 | staceyk |  autogramy hvězd
No jo...pro ně mám slabost:-)

Katie Holmes

11. srpna 2006 v 22:52 | staceyk |  moji oblíbenci

Domeček:-)

6. srpna 2006 v 17:42 | staceyk |  já :)
Krásnej domeček, že? To je dům snů:-)

Můj mobílek:-)

6. srpna 2006 v 17:04 | staceyk |  já :)

kočky

5. srpna 2006 v 21:50 | staceyk |  pohyblivé obrázky

Dopis v němčině

5. srpna 2006 v 21:28 | staceyk |  jak si napsat o autogram hvězdy?
Třeba:
Hallo_______,
Ich bewundere dich und Ich mag dich sehr viel. Es wäre sehr schön von dir, wenn du mir dein Autogrammfoto schicken könntest. Ich wünsche dir viel Glück und weitere Erfolge.
( doslovný překlad: Ahoj_____, moc tě obdivuji a jsi moje oblíbená/ý. Bylo by od tebe moc hezké, kdyby jsi mi mohl/a poslat tvojí podepsanou fotku. Přeju ti hodně štěstí a další úspěchy).
Jo a ještě připomínám!: Kdyby jste měli nějaké dotazy, piště sem. A kdyby se vám podařilo získat nějakou podepsanou fotku, tak určitě napiště a pochlubte se:-)!

Dopis v angličtině

5. srpna 2006 v 21:21 | staceyk |  jak si napsat o autogram hvězdy?
Stačí jednoduchá žádost o autogram, třeba takhle:
Dear Miss____(Mr.). I'm a great fan of you. I would be happy if you sent me an autographed photo of yourself. Thank you very much!
Jo a ještě připomínám!: Kdyby jste měli nějaké dotazy, piště sem. A kdyby se vám podařilo získat nějakou podepsanou fotku, tak určitě napiště a pochlubte se:-)!

Jak vůbec začít?

5. srpna 2006 v 21:17 | staceyk |  jak si napsat o autogram hvězdy?
Okouzlila tě nějaká celebrita a začínáš se pomalu zajímat o její život...sbírat různé obrázky a info o ní? Tak to by ti rozhodně neměl chybět její originální autogram, nebo-li podepsaná fotka:-)!
Ale jak na to? :
1) Nejdřív si zjisti adresu jejího fanklubu-tzn. adresy kam fanoušci můžou posílat svoje dopisy (případně emaily).
2) Teď stačí jen napsat. Ale otázkou je JAK?!? Kliiiiid, poradím:-)!
Pokud se rozhodneš napsat na domácký fanklub (tzn. že píšeš v češtině), připoj k dopisu oznámkovanou obálku s nadepsanou zpáteční adresou.
Pokud budeš psát do zahraničí, připoj k dopisu tzv. mezinárodní odpovědku, tedy lísteček, který obdržíš na každé větší poště (za cca 40Kč,-). Tak si zaplatíš zpětné poštovné a získáš větší šanci na odpověď.
Ať budeš psát kamkoli, mysli na to, že krátký dopis úplně stačí. Do zahraničí je samozřejmě třeba psát anglicky, do německy mluvích zemí můžeš psát i německy. Ale jelikož bylo hodně dotazů ohledně toho, jak vůbec takovej dopis vypadá, tak vám s tím pomůžu:-). (viz. další článek)