vítejte

koncert Avril III.

9. dubna 2006 v 19:00 | stacey |  koncerty

Koncert Avril očima jiných

Páteční večer dne 3. června 2005 znamenal pro tisícovky fanoušků velkou událost. Do Česka totiž v rámci turné Bonez Tour 2005 poprvé zavítala mladá popmetalová královna Avril Lavigne.
Pražská T-Mobile aréna sice nebyla zcela plná, ale davy křičících fanoušků (převážně fanynek) navozovaly atmosféru zcela plné haly. Teenagerští nadšenci se svého idolu nemohli dočkat a jejich trpělivost zkoušela předkapela ze Slovenska ‚P.S.‘, která se úspěšně snažila diváky navnadit na vystoupení samotné Avril. Spektrum diváků tvořili zejména studenti základních škol. Jejich rodiče museli za lístek zaplatit od 795 Kč až do 1895 Kč, ale radost v očích svých potomků jim za to určitě stála.
Kolempůl deváté večer se již stupňovalo napětí, Avril Lavigne se svou kapelou [Matthew Brann (bicí), Mark Spicoluk (basová kytara), Jesse Colburn a Evan Taubenfeld (oba kytara)] pomalu vstupovala na pódium, aby si její fandové mohli splnit životní sen - vidět svůj idol naživo. Ale i pro nezaujatého posluchače bylo na co koukat. Avril prokázala své schopnosti a předpoklady, jejichž základy položila již ve svých 13-ti letech, kdy se začala věnovat hraní na kytaru a psaní písniček. V sedmnácti vydala svou debutovou desku Let Go (2000), ze které v T-Mobile aréně zazněla většina singlů.
Ze začátku vystoupení byli diváci trochu neaktivní, ale třetí písnička, která zazněla, jim rozběhla adrenalin v těle. Píseň Sk8er Boi rozkřičela a rozjásala snad úplně všechny. Od té doby byla celá aréna skvělým publikem, díky kterému bude Avril na Prahu určitě vzpomínat v dobrém.
Dalším vrcholem večera byla píseň I'm With You. Nikdy jsem neslyšel zpívat diváky tak uceleně, jako právě refrén této písně. Své tomu jistě přidalo neustálé profanování tohoto singlu zpěvačkou Šárkou Vaňkovou. Spojitost mezi Avril a Šárkou tu ale je i proto, že obě své debutové desky vydali jako sedmnáctileté.
Koncertu dominovalo několik skladeb, přičemž diváci se mohl i zvlášť bavit, když Avril se svým bandem zazpívala současnou hitovku American Idiot od skupiny Green Day. Fanoušci dále křičeli blahem při skladbách jako Losing Grip nebo My Happy Ending. Při několika skladbách si Avril zahrála i na kytaru, ale hřeby večera měly stále ještě přijít. Tato mladá slečna totiž poté prokázala i své umění při hraní na klavír, a to například ve skladbě Together.
Všichni si již uvědomovali, že koncert se chýlí ke konci, ale nikomu se nechtělo odejít. Ticho a naprostá tma napovídala očekávání, že se Avril tak rychle s Prahou nerozloučí. Reflektory opět osvětlily pódium a na něm seděla sama Avril Lavigne v roli bubeníka za bicími. Začala bubnovat a diváci pomalu rozeznávali známou skladbu WooHoo Song2 do skupiny Blur (píseň se proslavila především díky svému obsazení na soudtracku ke hře FIFA 98). Zpěv k této písni obstaral kytarista Evan Taubenfeld. Po tomto absolutním vrcholu následoval zásadní singl Complicated, který celý večer v T-Mobile aréně ukončil.
Avril prokázala, že není vyumělkovaná popstar. Dne 3.6.2005 totiž diváci viděli zpěvačku, kytaristku, bubenici a klavíristku v jednom. Viděli tedy skutečnou muzikantku.
Zdroj: libimseti.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 míša míša | E-mail | 22. září 2007 v 19:01 | Reagovat

a dávala avril i podpisy???pls napiš na mail,máš dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama