vítejte

koncert Avril II.

9. dubna 2006 v 18:57 | stacey |  koncerty

Koncert Avril očima jiných

Tak to byla můj zážitek z koncertu a zde si můžete porovnat co píší jiní :

Uhrančivá Avril dobyla Česko

Takřka letní večer využili mladí lidé i rodiče s dětmi, aby se se zpěvačkou seznámili. A hned dali o sobě vědět nedočkavým křikem.
Nejtěsněji jim bylo na ploše před pódiem, tribuny byly celkem volné. Publikum rozehřála slovenská poprocková kapela P. S., která hrála v Česku poprvé. Dav jí rychle přišel na chuť.
Slováci připravili půdu pro Avril Lavigne, která při svém prvním koncertu v Česku nastoupila na pódium ve čtvrt na deset. A začala zostra, rockově, písní Losing Grip.
Blonďatá suverénka okamžitě elektrizovala halu. V černém tílku a džínách pobíhala po pódiu, zatímco kytaristé Jesse Colburn a Evan Taubenfeld za jejími zády tvrdě drhli struny. Zbytek kapely tvořili bubeník Matthew Brann a baskytarista Mark Spicolu.
Písně včetně skladby Mobile rychle odsýpaly. Jako by posluchačům dvacetiletá Avril nechtěla dát vydechnout. Její hlas se ostře zařezával do uší, zvolnila jen v písni I'm With You, kterou v soutěži Česko hledá SuperStar zpívala Šárka Vaňková.
Publikum bylo připraveno a Lavigne to ihned poznala. Zmlkla a nechala halu, aby třetinu skladby zazpívala sama. Dokonalá showmanka, která vybírala písně ze svých dvou alb, sáhla i po hitu American Idiot od skupiny Green Day.
Pánové z Green Day, kteří v Praze hráli v neděli, by měli určitě radost. Hala vibrovala nadšením a prudký rytmus písně zvedal i lidi ze sedaček.
Ukázalo se, že Lavigne má velmi blízko k punku, ale i k popu, což dokázala baladičtější písní Together. Ke kytaře se zatím moc neměla, ale sedla si ke klavíru a doprovodila se ve skladbě Forgotten.
Při baladě Tomorrow zvolna mávaly snad všechny ruce pod pódiem. I když zpívala pomalu, její hlas plný bodajících jehliček nenechával nikoho v klidu.
S blížícím se koncem koncertu se dvacetiletá Avril Lavigne, naprosto uhrančivá bytost, opírala i do kytary. Dokázala dát rocku líbivost, aniž se podbízela. Koncert uťala ve chvíli, kdy publikum moc toužilo po pokračování.
Na přídavek si přišla zabubnovat a nemohla se rozloučit jinak než svým největším hitem Complicated. A to už v hale jásaly a křepčily nejen děti. "Děkuji vám všem", rozloučila se blonďatá punková princezna a zmizela - do příštího setkání.
Avril Lavigne vydala zatím dvě alba. To první, Let Go, se stalo hitparádovou událostí roku 2002. Alba se dodnes prodalo čtrnáct milionů kopií a získalo osm nominací Grammy.
Svou pozici potvrdila druhým albem Under My Skin, se kterým jí pomáhala rodačka a písničkářka Chantal Kreviazuk. Spolupráce s ní svědčí o tom, že si Lavigne nechá poradit, i když o sobě říká, že je pořádně tvrdá palice.
Zdroj: idnes.cz
Avril a její skupina v šatně před koncertem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama